Bielik wypożyczony. Kolejny klub Kapustki?

Bielik wypożyczony. Kolejny klub Kapustki?

Krystian Bielik został wypożyczony z Arsenalu do Charltonu Athletic. Zawodnik przez najbliższy sezon występował będzie w League One. Swój klub prawdopodobnie opuści także inny Polak – Bartosz Kapustka. Od przenosin do Benevento Calcio, dzielą go tylko
wyniki testów medycznych.

20-letni Bielik nie miał szans na przebicie się do składu „Kanonierów”. Po podpisaniu umowy z Charltonem, Polak powiedział: - Liczę na możliwość regularnej gry. To dla mnie dobra okazja.

Działacze nowego klubu, młodzieżowego reprezentanta Polski są bardzo zadowoleni z jego zakontraktowania. Podkreślają, że wielkim atutem zawodnika jest możliwość gry jako środkowy obrońca oraz defensywny pomocnik:

- Nie grasz w Arsenalu, jeśli nie umiesz grać w piłkę. Będzie kolejnym świetnym wzmocnieniem naszego składu – powiedział menadżer, Lee Bowyer.

Dzięki kolejnemu wypożyczeniu, mogą się także zakończyć problemy Bartosza Kapustki. Jak informuje włoski dziennikarz - Gianluca Di Marzio, reprezentant Polski zostanie nowym piłkarzem Benevento Calcio. Dodatkowo, włoska drużyna zachowa dla siebie opcję jego pierwokupu, po zakończeniu sezonu.

Kapustka – jeden z największych talentów polskiej piłki, od jakiegoś czasu nie radzi sobie dobrze w swoich drużynach. Po udanym Euro 2016, przeniósł się z Cracovii do Leicester City za 5 milionów euro. W pierwszej drużynie rozegrał zaledwie 3 spotkania i w 2017 roku został wypożyczony do niemieckiego Freiburga. Tam także występował bardzo rzadko, strzelił tylko jednego gola i po sezonie powrócił do Anglii.

Tutaj jego szanse na grę były znikome, dlatego zdecydował się kolejny raz zmienić otoczenie. Spadkowicz z Serie A, to chyba idealne miejsce, aby raz jeszcze spróbować odbudować swoją karierę.


Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij [x]