[VIDEO] Football nie wraca do domu. Anglia odpada w półfinale.

Bramka Mario Mandzukicia w 109. minucie dogrywki, pozbawiła reprezentacje Anglii marzeń o grze w finale Mistrzostw Świata.

Synowie Albionu znakomicie rozpoczęli spotkanie, zdobywając gola już w 5. minucie, po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Kieran'a Trippier'a (Tottenham Hotspur).

W pierwszej połowie, doskonałe okazje na podwyższenie rezultatu, zmarnowali Jesse Lingard i Harry Kane.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Problemy podopiecznych Gareth'a Southgate'a, rozpoczęły się w 68. minucie, kiedy chwilę nieuwagi środkowych obrońców wykorzystał Ivan Persić.

Bramka kontaktowa, dała Chorwatą "drugie życie". Od tego momentu, to piłkarze Zlatko Dalić'a dominowali na boisku. Do końca regulaminowego czasu gry wynik się jednak nie zmienił i potrzebne było odatkowe 30 minut.

Drużyna dogrywek

Dla Chrowacji, była to już trzecia z rzędu dogrywka w fazie pucharowej. W dwóch poprzednich spotkania z Danią (1:1) i Rosją (2:2), nie przyniosła ona rozstrzygnięcia. O awansie decydowały bowiem rzuty karne.

Tym razem, od kolejne serii jedenastek, drużynę uchronił Mario Mandzukić, zdobywając bramkę w pierwszymym kwadransie dodatkowego czasu gry.

Mecz pocieszenia

Anglicy nie żegnają się jeszcze z turniejem. W sobotę zagrają mecz o 3. miejsce z Belgią. Obie reprezentacje grały już ze sobą w fazie grupowej. Wówczas, po bramce Adnana Januzaja, lepsze okazały się Czerwone Diabły.

Dzień później, Chorwacja zagra w finale z Francją.