Alonso bohaterem Chelsea w derbach Londynu

Dwa trafienia Marcosa Alonso dały aktualnym mistrzom Anglii zwycięstwo w meczu z Tottenhamem Hotspur (2-1). The Blues, szybko otrząsnęli się po wpadce w inauguracyjnym meczu z Burnley (2-3) i zainkasowali pierwsze 3 pkt w nowym sezonie. Choć to podopieczni Mauricio Pochetino mieli przewagę w posiadaniu piłki, bramki strzelali piłkarze Chelsea.

W pierwszej połowie, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcos Alonso. W 82', zaledwie trzy minuty po wejściu na boisku, piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Michy Batshuayi. Chelsea, choć momentami zepchnięta do głębokiej defensywy, zdołała przeprowadzić jeszcze jedną skuteczną akcję. Na listę strzelców ponownie wpisał się Alonso, który pod podaniu Pedro, płaskim strzałem po ziemi pokonał Hugo Llorisa.