Grazie Claudio!

Grazie Claudio!

W czwartek, 23 lutego, futbolowym światem wstrząsnęła informacja o zwolnieniu Claudio Ranieriego z funkcji szkoleniowca Leicester City. To nie pierwszy raz, kiedy przekonujemy się, że w piłce nożnej nie ma miejsca na sentymenty. Niestety jest to kolejny przykład, kiedy menedżer staje się ofiarą własnego sukcesu. Oburzenie kibiców, często tych postronnych, na wieść o podjętej przez klub decyzji, wydaję się całkiem uzasadnione, ale istnieje też druga strona medalu. Ta czysto sportowa. Bo kiedy przyjrzymy się wynikom zespołu w bieżących rozgrywkach, zauważymy, przed jak wielkim dylematem, musiał stanąć cały zarząd z King Power Stadium.

Za nami już 25 ligowych kolejek, a sytuacja drużyny, zamiast się poprawiać, tylko się pogarsza. 14 porażek, zaledwie 5 zwycięstw i punkt przewagi nad strefą spadkową. Ostatni dzwonek na podjęcie właściwej decyzji. Nie można powiedzieć więc, że Ranieri nie dostał wystarczająco czasu, aby uporać się z problemem. Jak podkreślają inni menedżerowie oraz on sam, nikt nie zabierze mu pięknych wspomnień, zasług i miejsca w historii Leicester City. W dzisiejszym futbolu liczy się jednak tu i teraz, o czym na konferencji prasowej wspomniał również Jose Mourinho, odnosząc się do całej sytuacji. O tym, Portugalczyk przecież przekonał się na własnej skórze, kiedy przed rokiem, niespełna kilka miesięcy po wygraniu Premier League z Chelsea, musiał pożegnać się z ukochaną drużyną.

Claudio Ranieri dokonał niemożliwego i tak powinien zostać, przez nas kibiców, zapamiętany. To, ile zyskał w oczach całego środowiska piłkarskiego, widać także teraz, kiedy zewsząd płyną słowa wsparcia, uznania, podziękowań i życzeń dla Włocha, który stworzył jeden z najpiękniejszych rozdziałów książki pt. “Premier League”. 


Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij [x]